LYSAMOWI.PL

ZUPA KREM Z BIAŁYCH WARZYW Z WĘDZONYM ŁOSOSIEM- PRZEPIS.

Każdego dnia w moim domu na stole gości mięcho. Zupy rzadko. Od dziecka nie znoszę zup. Ciąża mnie odmieniła – polubiłam warzywa, zupy, a słodycze odstawiłam w kąt. Zdarza się. Zupa krem z białych warzyw z wędzonym łososiem rozkochała moje kubki smakowe. Lekka, smaczna, pożywna i ten łosoś. Łososia kocham w każdej postaci, pomimo metali ciężkich i zanieczyszczeń. A co tam! Przecież na co dzień oddycham spalinami :D.

Kilka słów o łososiu, który Polaków rozkochał.

Łosoś budzi strach. Raporty, domysły, badania, brak badań i nie wiemy co kupić, gdzie i czy w ogóle wziąć kawałek do ust. Prawda jest taka, że tania ryba zawsze będzie tanią rybą. Łosoś nie jest łatwy w hodowli, a za dzikiego na pewno nie zapłacimy 100 pln za kilogram. Marketowe półki obfitują w słabej jakości ryby, które mogą zawierać nie tylko rtęć, ale i kadm, polichlorowane bifenyle. dlatego tak ważne jest by patrzeć na to skąd ryba jest, czy posiada certyfikat jakości i dodatki.

Łosoś wędzony na zimno jest zdrowszy i może być dłużej przechowywany. Słoje powinny być ułożone blisko siebie, a ich wielkość powinna być mniejsza niż większa. Oczywiście najlepszy będzie łosoś od rybaka i w Trójmieście jak najbardziej można takowego dostać w wersji świeżej i wędzonej. Kupując dzikiego łososia w sklepie powinna być informacja gdzie dokładnie został złowiony. W przypadku łososia hodowlanego zwykle mamy do czynienia z brakiem dokładnych danych.

A teraz czas na przepis…

ZUPA KREM Z BIAŁYCH WARZYW Z WĘDZONYM ŁOSIEM- PRZEPIS.

ZUPA KREM Z BIAŁYCH WARZYW Z WĘDZONYM ŁOSIEM- PRZEPIS.

LISTA ZAKUPÓW:

500 g KALAFIORA
MAŁY SELER
2 KORZENIE PIETRUSZKI
CEBULA
5 ZIEMNIAKÓW
3 ZĄBKI CZOSNKU
100 G WĘDZONEGO ŁOSOSIA
NATKA PIETRUSZKI (PĘCZEK)
SÓL, PIEPRZ
OLIWA Z OLIWEK
(0,5 L BULIONU WARZYWNEGO)
 
Cebulę drobno posiekaj i duś w garnku na oliwie. Dodaj rozgnieciony czosnek i warzywa pokrojone w kostkę. Całość zalej wodą lub bulionem (będzie bardziej intensywny) i gotuj pod przykryciem do miękkości warzyw. Zdejmij garnek z ognia, przypraw solą i pieprzem. Dodaj natkę pietruszki. Zupę blenduj do uzyskania jednolitej masy. Na koniec dodaj wędzonego łososia pokrojonego w paski i gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut.
 
Zupa krem z białych warzyw z wędzonym łososiem jest już gotowa.
Smacznego!

ZUPA KREM Z BIAŁYCH WARZYW Z WĘDZONYM ŁOSIEM- PRZEPIS.

 

 

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

(Visited 581 times, 1 visits today)

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!