LYSAMOWI.PL

ANTYKOLKOWA POZYCJA DO KARMIENIA.

Kolka… Czy to słowo budzi w Tobie lęk? Każda matka panicznie boi się kolek, mocno je przeżywa i chociaż to nic zagrażającego życiu to zdarza się, że płaczesz razem z dzieckiem bujając je w nerwach. Znam kolki. Pomimo braku sympatii nadal przychodzą – nagle, bez ostrzeżenia i nigdy nie wiadomo kiedy sobie pójdą. Antykolkowa pozycja do karmienia pojawiła się przypadkiem. Stosuje ją od dwóch tygodni i ZAWSZE działa.

Zacznę od zdementowania plotki – kolka nie bierze się z kp po kurczaku czy innym daniu. Kolka to bardzo nieprzyjemny objaw niedojrzałego układu pokarmowego. Dorosły nie jest w stanie wyobrazić sobie dyskomfort jaki czuje taki maluch chyba, że ma ibs lub cierpi na inne schorzenie układu pokarmowego.

Antykolkowa pozycja do karmienia

Któregoś pięknego dnia, kiedy po zjedzeniu zakazanego zaczął boleć mnie brzuch, położyłam się na nim. Zawsze tak robię – natychmiastowa ulga i po kilku bolesnych skurczach zapadałam w sen zimowy. Dlaczego więc nie mogę w ten sposób ulżyć dziecku?

W jakiej pozycji karmisz swojego malucha? Przeważnie leży on na plecach i podczas jedzenia często przykurcza nóżki. Spina się, macha kończynami, płacze. Dlaczego? Pobudzanie jelit bywa bolesne, ale…działa. Dziecko zwyczajnie ćwiczy. Tak samo jak ćwiczy dorosły próbując pobudzić jelita po świętach czy innym wyczynie jedzeniowym.

Zdecydowanie szybciej i łatwiej jest położyć maluszka na brzuchu i podać pierś lub butelkę. Główka na bok i smacznego. Od dwóch tygodni kiedy tylko Żółwik zaczyna się spinać, kładę go na brzuch. Nie ma płaczu, czerwonych policzków, ani jedzenia na milion rat.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpieniu kolki niemowlęcej (które można wyeliminować) są natomiast:

  • palenie papierosów przez mamę,
  • karmienie mlekiem modyfikowanym,
  • depresja poporodowa u mamy dziecka.

Przewodnik dla rodziców Pierwsze 2 lata życia dziecka, Wyd. Medycyna Praktyczna, Kraków 2012

Antykolkowa pozycja do karmienia

Antykolkowa pozycja do karmienia sprawdziła się też u dzieci koleżanek. Pamiętaj jednak o tym, by nie zostawiać dziecka samego z butelką, zwłaszcza w pozycji na brzuszku (niezależnie od tego czy jest w czasie karmienia, czy nie). Nie podkładaj poduszek, ręczników, maskotek. Po prostu połóż maluszka na brzuszku z główką na bok i karm :).

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

(Visited 2 907 times, 1 visits today)

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!