LYSAMOWI.PL

KOLEKCJONER PRZYGÓD – MINECRAFT POZA KOMPUTEREM.

Minecraft. Pewnie znasz? Dzieciaki spędzają przy nim godziny, dni, miesiące, lata. Pamiętam kiedy pierwszy raz pokazał mi to, co stworzył. Kwadraty, ludziki, zwierzaki, zombie i różne inne dziwy, których dorośli nie muszą rozumieć.

Świat Minecrafta pozwala na rozwijanie wyobraźni, poznawanie angielskich słówek, pozwala też na tworzenie balonów z helem i rozpoczyna przygodę z chemią. Fascynujące, ciekawe i wbrew pozorom nieszkodliwe.

Kolekcjoner Przygód MindCloud

No ale Łysa ile można siedzieć przed komputerem?

Wieczność. Oczywiście trzeba jakoś ten czas ograniczać i pokazywać dziecku inne czynności. Uzależnienie od gier to nie żart. I tu pojawia się Jakub z książką KOLEKCJONER PRZYGÓD, która pochłonie Wasze dziecko na długo. Zrób sobie kawę i korzystaj, bo książka ma ograniczoną ilość stron.

 

ZESTAW FABULARYZOWANYCH ZADAŃ I ZAGADEK MATEMATYCZNYCH I LOGICZNYCH DLA DZIECI – tak brzmi podtytuł. W skrócie – namaluj zadania keczupem na stole, a dziecko chętnie je rozwiąże.

Zadania matematyczne z podręcznika nudzą, źle się kojarzą i dzieci mają je zwyczajnie w nosie. Co się stanie gdy wciągniemy do nich postacie z ulubionej gry? Jakub Muracki, książkowy Kuba specjalizuje się w metodyce kursów Mindcloud dla najmłodszych. Krejzi człowiek z którym Twoje dziecko odleci na inną planetę, fundując spokój na tydzień. Niestety Kuba jest tylko jeden, klonowania jeszcze nie ogarniamy, ale mamy książkę! 

 

Oczywiście Kuba nie pracował nad tym sam! Nad książką pracowała jkeszcze Ewa Rajchert ( pedagog twórczości i arteterapeuta) oraz właścicielka MindCloud Justyna Płatek pedagog, animator kultury, autorka scenariuszy dla dzieci z wykorzystaniem nowych technologii). I tak powstała książka “Kolekcjoner Przygód”.

 

Co znajdziesz w środku?

Wstęp dla rodzica, który odczaruje Minecrafta i pokaże jego poza komputerowe możliwości! Wstęp dla dziecka i zadania za które dziecko zbiera różne minecraftowe odznaki (ukradłam krowę, przepraszam). Bardzo mi się podoba naklejka z marchewką, ale z żalem zostawię ją dziecku.

Książka porusza zagadnienia człowiecze, które przerobione na zadania z grą są naprawdę ciekawe! Na przykład mam przed sobą zadanie o obowiązkach domowych w którym trzeba dopasować worek do odkurzacza. Jest też podlewanie roślinek, porządkowanie ubrań w szafie, obsługa zwierząt domowych…zaraz zrobię figurki z gry na zmiotce :3.

 

Fantastyczna propozycja dla fana gier w wieku 7-11 lat, chociaż tata też się pewnie ucieszy. Bardzo polecam, nie chcę Wam pokazywać wszystkiego. Żeby zobaczyć marchew, potrzebujecie książki. Dzięki niej zdobyłam 100 punktów do ciepłej kawy i ciszy. No i naklejkę z krową. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to fakt, że KOLEKCJONER PRZYGÓD Mindcloud ma za mało stron, chociaż ma ich ponad 100! Pozdrawiam krową i zachęcam Was do poza komputerowego  świata Minecrafta!

 

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

(Visited 266 times, 1 visits today)

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!