LYSAMOWI.PL

Krótkie rymowanki, dotykanki, stymulujące rozwój dziecka. Szwajkowscy “Idą mrówki po brzuszku…”.

Jak bawić się z małym dzieckiem? To pytanie zadaje sobie codziennie mnóstwo mam. Zabawy w latający samolot, skakanie maskotką powoduje u matek mamozę. Takie czynności nas nudzą. Jak sobie z tym poradzić?

Dzisiaj mam dla Was książkę, która pomogła mi zabawić dwumiesięcznego dziecka koleżanki i swojego trzylatka. “Idą mrówki po brzuszku, wierszyki do zabaw dla maluszków” to świetna propozycja dla rodziców, którzy chcą mieć czas dla dziecka i siebie. Kilkanaście minut zabaw dziennie pozwoli Ci odetchnąć.

Szwajkowscy "Idą mrówki po brzuszku..."

Szwajkowscy kolejny raz pokazali empatyczne podejście do rodzica i malucha. Ich propozycje nie są męczące. Wierszyki są zabawne, fajne, lekkie, a instrukcje dla rodzica nie wymagają od niego specjalistycznych akcesoriów i ogromnej wiedzy.

“W berka po żeberkach” to nasz ulubiony wierszyk, który funduję nawet 10-latkowi, który rżąc ze śmiechu, ucieka. Trzylatek nie ma takiej mocy i można kontynuować zabawę :P.
“Recytując wiersz, dotykamy rytmicznie po kolei żeber dziecka leżącego na plecach. Następnie dotykamy na zmianę w różnych miejscach żeber dziecka dwoma palcami obydwu rąk, imitując skoki żabek. Na koniec pokazujemy dziecku, jak się klaszcze w dłonie i zachęcamy, żeby robiło to samodzielnie”.

Do czego jeszcze zachęcają nas Szwajkowscy? Do mycia głowy! A właściwie, oswajają miłym wierszem dziecko z tą czynnością. Wiersze z książki “Idą mrówki po brzuszku, wierszyki do zabaw dla maluszków” towarzyszą dzieciom przed snem, w czasie kąpieli, kremowania, podczas wizyty u lekarza, przy obiedzie, a także w wielu innych, codziennych czynnościach.

Szwajkowscy "Idą mrówki po brzuszku..."

Rymowanki, wyliczanki to nie tylko zabawa, ale i wspomaganie rozwoju dziecięcej psychiki. Zabawa jak najbardziej może sprzyjać budowaniu więzi z dzieckiem, a u nas świetnie sprawdziła się we wspieraniu dwóch braci. Zmysły, umiejętności, wyrazy – to wszystko tworzy ważną całość, która dobrze zaowocuje w przyszłości.

Zawsze miałam problem z wierszami dla dzieci. Dziecięce wierszyki i bajki krępowały mnie, nie czułam się dobrze w dziecięcych zabawach. Szwajkowscy po raz kolejny przekonali mnie, że czytanie najmłodszym nie musi być traumatyczne dla rodzica.

Wiesz, że dotyk jest ważny i wspierający? Badania wskazują, że zabawy tego rodzaju, stymulują rozwój mowy i powiększają zasób słownictwa u dziecka. Dziecko które stale słyszy wyrazy, łatwo je powtarza i szybciej zaczyna przygodę z mową.

Szwajkowscy postawili na jakość treści, zabawę i rozwój małego dziecka, które w dzisiejszych czasach potrzebuje stymulacji. Krótkie, zabawne wierszyki przyciągają uwagę malucha ćwicząc jego koncentrację, wpływają dobrze na jego rozwój psychiczny, wspierają budowanie więzi z domownikami i są wspaniałą rozrywką nie tylko dla malucha.

Szwajkowscy "Idą mrówki po brzuszku..."

Polecam ją rodzicom, którzy szukają zabaw dla siebie i dziecka. Takich, które nie wymagają od nas przebierania się za kosmonautę i wybierania w akcesoriach. Ty, dziecko i książka. Na dzień dobry, na wieczór, do lekarza i każdą inną okazję.

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

(Visited 702 times, 1 visits today)

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!