LYSAMOWI.PL

LATAJĄCA KUPA, CZYLI TETRA BABCI. TEST TETRY AJA.

Młoda matka kupująca wyprawkowe gadżety słyszy różne opowieści. Między innymi takie, które spowite są tetrowymi płachtami, uwiązanymi w ceratowe gacie. W tych opowieściach kupa dziecka lata prawie pod sufitem, odparzenia wyglądają jak powojenne rany, a sama tetra budzi nieciekawe wspomnienia. “Nigdy więcej tetry” – słyszę od babć, które kochają wygodne, jednorazowe pampersy. A…jak wygląda tetra dzisiaj?

Pieluchy wielorazowe mają już ogromną grupę sympatyków, która codziennie dzieli się radami na temat dbania i pieluchowania. A tak naprawdę, to wielki odjazd z milionem wzorów i kolorów. Oczywiste jest, że rodzic nie skończy na kilku jednokolorowych pieluchach, skoro wybór jest tak ogromny. Pielucha wymaga dopieszczenia odpowiednim wkładem. I tu, pojawia się tetra.

Pamiętam jak na początku wielopieluchowej drogi, kupiłam stos tetrowych pieluch. Wyprałam, czekałam aż wyschną i…dupa, a właściwie kupa. Wszystko było mokre po minucie, kupa się nie spierała. Dramat wyleczył mnie z tetry prawie na zawsze. 

Niedawno podczas poszukiwań prezentu dla Psiapsi, znalazłam tetry o gramaturze 185 (wcale nie mam w głowie chustoliczenia i chustoprzeliczników, wcale!) i zamówiłam. Z lekkim dystansem wyprałam kilka sztuk dla siebie, wysuszyłam i użyłam. Zaskoczenie ogromne!

Tetra Aja jest miękka, chłonna, kwadratowa więc łatwo się ją składa, w co tylko chcesz – samolot, wkład warstwowy. Sprawdziłam ją z wełnianym otulaczem i kieszonką pul. Obszycie jest porządne, nie strzępi się. Cała pieluszka jest miła dla pupy i oka. Polecam!

W ofercie marka Aja ma również pieluszki o gramaturze 210 (wcale na nie nie poluje…). TUTAJ znajdziecie pieluszki, które wybrałam ja – EKO PIELUCHA TETROWA PIELUSZKA KOTETRA 185g 70/70

JAK DBAM O PIELUSZKI TETROWE

  • PRANIE W 60 STOPNIACH CELSJUSZA Z DODATKIEM SODY I OCTU
  • NIE DODAJĘ ZMIĘKCZACZY (ZMNIEJSZAJĄ CHŁONNOŚĆ PIELUSZKI)
  • UŻYWAM PROSZKU Z WIĘKSZĄ ZAWARTOŚCIĄ MYDŁA
  • PO WYSUSZENIU PRASUJE JE I SKŁADAM (Warto podkreślić, że prasowanie zmniejsza chłonność przez spłaszczanie włókien, ale nam chłonność po prasowaniu wystarcza :))

CZEGO NIE ROBIĆ TETROWYM PIELUSZKOM?

  • NIE ZMIĘKCZAJ
  • NIE UŻYWAJ ORZECHÓW PIORĄCYCH ZAWIERAJĄCYCH OLEJE
  • NIE MOCZ W PŁYNIE ZMIĘKCZAJĄCYM

Tetra to fajny zamiennik wkładów, które nie zawsze sprzyjają skórze dziecka. Nie każdy wkład można używać w bezpośrednim kontakcie z pupą malucha. Pieluchy tetrowe są bezpieczne i bez wątpliwości można ich używać zarówno w kieszonkach, jak i otulaczach.

 

(Visited 412 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!