LYSAMOWI.PL

GRYCZANE KLUSECZKI BEZ GLUTENU

Gryczane kluseczki to idealna propozycja dla osób, które unikają glutenu. Jakiś czas temu okazało się, że gluten jest moim wrogiem numer jeden i musiałam pożegnać się z dotychczasowymi kluskami białymi na mące pszennej. Pojawiły się one – gryczane, pachnące i nadzieja, że obiad to nie tylko makaron kukurydziany czy ryżowy.

gryczane kluseczki

Czego potrzebujesz?

Szklanki mąki gryczanej

3 łyżek mąki ziemniaczanej

szczypty soli

250 ml wody

 

Wszystkie składniki mieszamy, aż do utworzenia jednolitej masy. Nie potrzeba miksera – wystarczy łyżka. Chyba, że koniecznie chcesz mieć kuchnię w ciapki :).

gryczane kluseczki

Mokrą łyżką kładziemy kluski do gotującej się wody, czekamy kilka minut od wypłynięcia i wyciągamy na talerz. Spokojnie wystarczy ich na 3-4 porcje, a z sosem smakują doskonale!

gryczane kluseczki

Kluski gryczane smakują dobrze z każdym sosem. Przed spróbowaniem miałam ogromne wątpliwości, które szybko się rozwiały.

Ekologicznie, smacznie, zdrowo, bezglutenowo i bezpiecznie dla alergików oraz osób z nietolerancją.

gryczane kluseczki

U nas pojawiły się w towarzystwie cebulki podsmażanej z pomidorami i kurczakiem nadziewanym serem pleśniowym.

Smacznego!

 

Miło mi będzie, jeśli klikniesz like na moim Facebookowym profilu 🙂

lysamowi.pl

 

(Visited 205 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi. Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!