LYSAMOWI.PL

SPOSOBY NA MYCIE ZĘBÓW I ZĄBKOWANIE W DUCHU ZERO WASTE.

Dziecięce zęby wymagają mycia. Tak! Po świecie krążą jeszcze mity, że jeden czy dwa ząbki nie wymagają szorowania i jakoś się tak same zabezpieczają, a mleko nie wywołuje próchnicy… Myj dziecku zęby od pierwszego ząbka. Dzisiaj powiem Ci jak zachęcić dziecko do szorowania w duchu zero waste, a jednocześnie poradzić sobie z…ząbkowaniem.

SPOSOBY NA MYCIE I ZĄBKOWANIE W DUCHU ZERO WASTE.

Szczoteczki do zębów to zmora rodzica. Jaka? Jakiej marki? Zwykła? Elektryczna? Soniczna? Postawiłam na minimalizm, ekologię i naturalność. Pierwszy krok to oswojenie dziecka z tymże narzędzniem. Soniczne i elektryczne szczoteczki często straszą małe dzieci dźwiękami, wibracjami, a nawet samą wagą. 

Bambusowa szczotka do zębów nie tylko jest lekka, przyjemna, miękka, ale i ekologiczna. Nie musisz się zadręczać kolejnym plastikiem w swoim domu jeśli zależy Ci na środowisku. U nas sprawdziła się dodatkowo jako gryzak.

Szczoteczki do zębów Biomika są porządnie wykonane, nie zawierają szkodliwych substancji i są estetyczne. Nawet po miesiącu użytkowania kilka razy dziennie wyglądają…ładnie.

SPOSOBY NA MYCIE I ZĄBKOWANIE W DUCHU ZERO WASTE.

A cóż zrobić z dzieckiem kiedy myć zębów nie chce?

Wydaje mi się że to kwestia nawyków. Wprowadzając od samego początku higienę jamy ustnej dziecko traktuje to tak samo jak mycie reszty swojego ciała.

:)) Myj zęby razem z dzieckiem. 

:)) Używaj miękkiej szczoteczki która nie podrażnia dziąseł.

:)) Zacznij higienę jamy ustnej od pierwszego karmienia. Wystarczy że przetrzesz dziąsła pieluszką zamoczoną w przegotowanej wodzie.

:)) Nie zapominaj o wizytach u stomatologa kiedy pojawią się ząbki. Potrafią przekonać dziecka do mycia.

:)) Wybieraj pasty dla dzieci z dobrym składem, ale…smaczne :P?

Naturalna Bambusowa Szczoteczka do zębów kolor włosia Biały, której rączka wykonana została ze 100% biodegradowalnego bambusa. Włosie szczoteczki wykonane z nylonu, który nie zawiera BPA. Szczoteczka doskonale czyści zęby i przestrzenie między zębowe, bez podrażniania dziąseł i rysowania szkliwa. Zapewnia kompleksową higienę jamy ustnej i w połączeniu z dobrą pastą do zębów pozwala cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem. Wybierając szczoteczkę wykonaną z bambusa przyczyniasz się do lepszej ochrony środowiska.

Panuje moda na unikanie fluoru. Czy jest on rzeczywiście szkodliwy? A może niezbędny? Do Twojej informacji wrzucam badania, bo człowiek na czymś swoje przekonania powinien opierać.

Korzystne i szkodliwe działanie fluoru
Iwona Błaszczyk, Elżbieta Ratajczak-Kubiak, Ewa Birkner
Zakład Biochemii Ogólnej Katedry Biochemii, Śląski Uniwersytet Medyczny, Zabrze

 

I krótka ściąga dla dzieci i rodziców:

Zapotrzebowanie na fluor [mg/dobę]
1–3 lat (masa ciała 13 kg) 0,7
4–8 lat (masa ciała 22 kg) 1,1
9–13 lat (masa ciała 40 kg) 2,0
Chłopcy 14–18 lat (masa ciała 64 kg) 3,2
Dziewczęta 14–18 (masa ciała 57 kg) 2,9
Mężczyźni (masa ciała 76 kg) 3,8
Kobiety (masa ciała 61 kg) 3,1

SPOSOBY NA MYCIE I ZĄBKOWANIE W DUCHU ZERO WASTE.

Przetestowałam mnóstwo bambusowych szczoteczek. Z niektórych wypadały włosy, inne traciły na kolorze, drewno się nie rozchodziło. Warto wydać te 10 cebulionów… Sposoby na mycie zębów i ząbkowanie w duchu zero waste nie są tak skomplikowane jak może się wydawać. Wystarczy dobra szczota, przykład z góry i częsta szczota w ręku :).

SPOSOBY NA MYCIE I ZĄBKOWANIE W DUCHU ZERO WASTE.

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

(Visited 152 times, 1 visits today)

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!