LYSAMOWI.PL

#FILMOTEKARODZICA: KU REFLEKSJI.

#FilmotekaRodzica cyklicznie w każdy poniedziałek by starczyła Wam na cały tydzień :). Komedie też będą. Dzisiejsza paczka bardziej refleksyjna.

564383_1.1

“Modlitwy za Bobby’ego” to wzruszający film o rodzinie w której nie ma miejsca dla syna geja. Matka obkleja cały dom biblijnymi cytatami, straszy piekłem, nie akceptuje odmienności.

Bobby wyjeżdża, poznaje ludzi tolerancyjnych, ma chłopaka. Powrót do domu kończy się odcięciem matki od grzesznego dziecka. Skok z budynku kończy drogę usłaną kartkami. Mama dopiero wtedy zaczyna rozumieć, że homoseksualizm to nie choroba. Z czasem walczy o równość dla innych ludzi.

“Tato”. Film polski, przedstawiający smutną rzeczywistość realiów rozwodowych w których dziecko odgrywa pionek. Psychiczna matka i ojciec, który walczy z dziadkami o spotkania z dzieckiem. Nie napiszę niczego więcej – warto obejrzeć.

“Mały Książę” – historia znana chyba wszystkim. Prócz znanych nam scen i rysunków, mamy matkę i córkę. Plan na życie ułożony przez mamę i wiecznie ten sam prezent od pracującego taty. Nudne? Ileż razy można słuchać, że dziecko nie jest naszym żakietem, któremu przypisaliśmy akurat TO miejsce w szafie. Przepiękna bajka dla dużych i małych.

“Narodziny obłędu”. Żona, mąż, taniec, pasja, praca i…ciąża. Nowy dom i…lalka znaleziona w metrze, która pojawia się w filmie cały czas. O dziwo nie jest ona mordercza, psychiczna czy psychodeliczna. Matka wpada w obłęd, zaczyna gubić się w rzeczywistości. Historia kończy się tragicznie. Dlaczego warto obejrzeć? Wielu z was twierdzi, że problemy psychiczne kobiet to coś błahego, do opanowania. Niestety…nie zawsze.

“Koszmar matki” to prawdziwy…koszmar. Nigdy nie wiemy na jakiego partnera trafi nasze dziecko. Na znajomych też mamy średni wpływ. Warty obejrzenia, wzruszający, wkurzający, mówiący “miej oczy dookoła głowy bez względu na wiek”.

“Obca”. Kim jest Umay? Matką, która walczy. Matką, której własna rodzina organizuje porwanie dziecka. Przecież to wstyd, kiedy córka ucieka od męża, nie godzi się na wrzaski i tłuczenie. Końcowo…wygrywa honorowość, która po dziś dzień jest ogromnym problemem w wielu państwach.

“Nieznajoma” matka, odnajdująca swoją córkę po latach. Czego może nauczyć kobieta będąca prostytutką? Walczenia o siebie, umiejętności odnalezienia siły w najbardziej beznadziejnej sytuacji. Jak to jest kiedy ktoś zabiera dziecko w ramach biznesu?

“Porwana: historia Carliny White”. Wiele razy zastanawiałam się jakie jest prawdopodobieństwo porwania dziecka w szpitalu. Kto w ogóle może porwać dziecko? Zabrać je od kochających rodziców? Nie tylko pedofil czy sprzedawca nerek. Ktoś, kto potrzebuje bezwarunkowej miłości, pieluch, płaczu noworodka w domu. Wzruszający film, ale…nie dla kobiety w ciąży. Nie popadajmy w paranoję.

A Wy? Macie swoje ulubione filmy z “refleksem”?

(Visited 75 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi. Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

RĘKODZIEŁO

 • Pamiętacie @osmiorniczkidlawczesniakow ???
Zapomniałam wysłać paczki, a mam już całe pudło!!!!
Może jakies weekendowe dzierganie??? #Gdynia #Sopot #trojmiasto #szydełkowanie #handmade #osmiorniczkidlawczesniakow #octopus #baby #rekodzielo #polska #rękodzieło #rękodzieło_pl #wczesniak #wczesniaki
 • Lily Sling Halif Wrap @lily_sling ❤️❤️❤️❤️ Na specjalne zamowienie Dzikowa i dziki :3🐷🐽 #chustoświrki #chustonoszenie #instadziecko #dzik #draw #drawing #folk #lilysling #chusty #babywearing
 • Nie możesz mieć? To se namaluj. 
Piękna pączkowa chusta od @weirdslings ❤️🐽🍩🍩🍩 #totoro #anime #paczki #weirdslings #draw #drawing #babywearing #chustonoszenie #chustototoro #chustoświrki #diso #beauty
 • Mięciutki i cudowny sweterek szuka domku. Idealny dla bobaska noszącego 68/74 (to rozmiar 74).
Mieszanka wełny i akrylu w super cenie 50 pln. #szydełkowanie #rekodzielo #ręcznierobione #knitting #recznierobione #sprzedam #sprzedamciuszki #dladziecka #instadziecko #modadziecieca
 • Dzierganie i wielopieluchowanie. Czy to się łączy? Jasne! Getry to idealna opcja dla dziecka. Szybkie w montażu, fajne składem i eleganckie! @puppidiapers z kolei szyjewelniane otulacze. Wygodne i śliczne! #ręcznierobione #szydełkowanie #knit #knittersoftheworld #knitting #rekodzielo #rękodzieło_pl #recznierobione #wielopielo #wielopieluchowanie #modadziecieca
 • Foczka. Od razu mam w głowie „Sekrety morza”. Znacie? Piękna bajka! #szydełkowanie #szydełko #dziendobry #rekodzielo #crochet #seal #sea #farraige #lámhcheardaíochta #handmade #fantasy #songofthesea #ręcznierobione
 • Zielono mi...
Cały dzień spania, a teraz...mnóstwo pisania. 
Niedługo na blogu kilka darmowych schematów ;))). Dziergacie??? #dziendobry #crochet #praca #sobota #dogsofinstagram #nature #bulletjournal #pattern #crochet #instacrochet #instacrochet #szydełkowanie #szydełko #rekodzielo #handmade
 • Słodziutki miś dla uroczego maluszka. Bawełna organiczna i kilkanaście godzin pracy.
Uwielbiam misie! #rekodzielo #synekmamusi #coreczkamamusi #teddybear #bear #crochet #crochet_relax #handmade #rękodzieło #rekodzielo #dzieci #dziecko #noworodek #dzidzia #love #recznierobione #kocham #followforfollowback
 • Ekologiczne, drewniane gryzaki zagościły u mnie na stałe. Dzisiaj piękny błękit! Możesz go zamówić za całe 40 pln pisząc do 📥. Pamiętajcie o kawie z rana!
Miłego dnia 🐽❤️!!! #rekodzielo_pl #chustomama #chustoświrki #handmade #rękodzieło #rekodzielo #dzieci #dziecko #coreczkamamusi #synekmamusi #rodzew2018 #rodzew2019 #gryzak #natura #drewno #dziendobry #blue #crochet

OBSERWUJ!

przepisy kulinarne
error: Treść zabezpieczona!