LYSAMOWI.PL

O lalkach pisałam w poście DLA DUŻYCH DZIEWCZYNEK. Już wtedy czekałam na Jadźkę, która od wczoraj przechodziła metamorfozę. Tangkou znane są ze swojej inności, jaskrawości, przesadyzmu. Wielka głowa po kilku godzinach pracy zaczęła wyglądać jak słodka, skromna nastolatka.

_MG_6785

Po wyciśnięciu Jadzi z bluzki, którą trzeba było ściągać ręką zegarmistrza, dostała nowe spodnie z ozdobnej bawełny oraz bluzki (materiał jakiś tam). Wszystko jak zawsze szyte bez użycia maszyny do szycia <fanfary>.

IMG_6772

Zielone włosy średnio przypadły do gustu całej reszcie, więc zaczęła się walka z…peruką. Stado filmów na YT, masa pociętych pasków, kot wchodzący we włóczkę. Szycie, szycie, wplatanie, szycie, wplatanie. Jest! Wygląda nawet dobrze, chociaż zanim wejdą do sklepowego obiegu…wymagają poćwiczenia.

IMG_6795

Peruka jest, uszyta tunika, spodnie z czerwoną nitką i swetrzysko wydziergane, pozszywane. Jadźka wygląda jak Jadźka.

IMG_6812

Jak widać nic się nie rozlatuje. Materiał został więc…może sobie strzelę takie same gacie (chociaż to byłoby chyba nieco porąbane?).

IMG_6796

Włosy oberwały odżywką, można z nimi robić co się chce.

IMG_6809

I na koniec…kitka/kucyk/ogon lisa.

Szyjcie, twórzcie, bawcie się! :)

(Visited 228 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!