LYSAMOWI.PL

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI. SLOW CAFE & EcoART

Komputery nie tylko niszczą wzrok, uczą zabijania i zaburzają pamięć. Wyobraź sobie Grażyno, że komputer może nauczyć Twoje dziecko programowania. I nie. Nie zaprogramuje Ci prania czy zmywarki, ale stworzy coś, co w przyszłości może zaowocować robotem ratującym życia, pomagającym przy pracach na wysokości czy takim, który będzie wspomagał człowieka w każdej sytuacji. Robotyka Lego dla dzieci to nowe drzwi, drzwi do których warto wejść.

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

Olaboga te komputery. Na co to dziecku, weź mu dej puzzle – zapewne usłyszysz od rodziny, kiedy tylko wspomnisz o robotyce dla dzieci.

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

źródło: https://ecoart-akademia.pl

Pomyśl sobie, że w XXI wieku warto dziecku pokazać co komputer potrafi. Komputer to nie tylko gry. Cała masa sprzętów komputerowych to pomoce, sprzęty medyczne i inne, przydatne. A oprócz tego masz godzinę lub więcej dla siebie w CISZY. Naprawdę! Dzieci są tak zapatrzone w klocki, że nie zauważają niczego, nikogo. Cisza, kawa i Ty. Brzmi nieziemsko, nie?

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

Warsztaty robotyka Lego dla dzieci odbywały się w przytulnej, rodzinnej kawiarni Slow Cafe w Gdyni. Kilka kroków od naszego domu, za górkami i lasami… Same warsztaty organizowane są przez EcoArt – Akademia Kreatywności. Miejsce wraz z warsztatami okazały się idealnym połączeniem dla rodzica i dziecka, choć miałam wątpliwości (wszak dzieci krzyczą, wyją, rzucają klockami, potrafią zniszczyć rodzica i otoczenie nie tylko zębami). Nic z tych rzeczy!

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

Pan prowadzący warsztaty spisał się na medal! Odpowiadał na wszystkie pytania zaangażowanych dzieci, podchodził, doradzał, rozśmieszał, rozwiązywał problemy. Jakby jaka Grażyna szukała cierpliwego, to niech wie, że tacy istnieją!

W dodatku nikt nie skończył z klockami w stopach, nikt klocka nie zjadł i wszyscy się dobrze bawili. Nawet ja!

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

Na zajęciach dzieci korzystały z zestawów Lego WeDo 2.0 – wszystkie klocki spoczywały w pudełkach z przegródkami, na stołach panował porządek, a laptopy i tablety pokazywały dzieciom co i jak. Proste komendy, instrukcje i rysunki pozwoliły na poznanie nowoczesnych technologii kilkulatkom.

Wyobrażasz sobie Grażyno? Twoje dziecko, które nie umie miliona rzeczy, potrafi korzystać z takich cudowności! Jakieś kable, klocki, złączki, czujniki, programy… 

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

Koszt takich zajęć to 35 pln. Według mnie niedużo patrząc na to, ile dziecko z tego wynosi, jaką ma radość i fakt że sprzęt z którego korzysta kosztuje kilka stówek. EcoArt naprawdę wie co robi. Zastanawiam się czy nie pociągnąć tematu w urodziny.

Pracujemy na najnowszych zestawach LEGO Education Mindstorms EV3 i Wedo 2.0. Naszym celem jest zapewnienie dzieciom jak najlepszej zabawy i przemycenie jak największej ilości wiedzy. Zajęcia zaczynamy od dyskusji o wyzwaniu, które danego dnia na nasz czeka. Może to być misja eksploracji kosmosu, zaprojektowania robota do fabryki lub autonomicznego samochodu. Kolejny etap to budowanie robotów, ćwiczymy zdolności manualne i poznajemy wiele mechanizmów, które można doskonale odtworzyć dzięki klockom LEGO Technic. Zbudowaną konstrukcję należy następnie ożywić. Programujemy w środowisku LEGO, które jest bardzo przyjazne i proste w obsłudze, ale rządzi się tymi samymi prawami co programy używane przez dorosłych programistów. Ostatni etap, który dzieci lubią najbardziej to faza testów i zabawy naszymi robotami. Możliwości jest nieskończona ilość. Możemy zorganizować wyścig lub sprawdzić, który robot umie najdalej rzucać. To właśnie dzięki tej części dzieci czują się zmotywowane aby dalej odkrywać niezbadany świat robotyki i programowania.

A jaki był finisz naszych wczorajszych zajęć? Niesamowity jak cała reszta. Bawiłam się tak samo dobrze jak dzieciaki, a może nawet lepiej?

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

Stworzone roboty ciągnęły ciężary (litrową butelkę wypełnioną wodą), rywalizowały, jeździły po całej kawiarni. Ubaw, śmiech i radość z efektu swojej pracy. Wszyscy zbudowali działające roboty! Sukces!

A sama kawiarnia? Slow Cafe to miejsce przyjazne rodzinie, małym i dużym brzuszkom i osobom lubiącym ładne wnętrza. Ciasta niewyobrażalnie smaczne, wielkie, Właściciel (chyba właściciel) miły, pomocny.

W kawiarni można kupić dobrą herbatę do domu, maskotki i ubrania hand made i pogadać z innymi mamami.

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

Pysznie? To po prawej to ciasto czekoladowe bez mąki (meeeega czekoladowe). Wzięłam do domu, spać nie mogłam, tyle dobroci. Aż by się chciało przychodzić codziennie. Warsztaty Robotyka Lego dla dzieci były przyjemnością dla mnie i dla Alana. Namiar na Slow Cafe i EcoArt – Akademia Kreatywności znajdziesz niżej :).

ROBOTYKA LEGO DLA DZIECI

KAWIARNIA SLOW CAFE W GDYNI

ECOART – AKADEMIA KREATYWNOŚCI

 

 

(Visited 45 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi. Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

RĘKODZIEŁO

 • Kto lubi Gwiezdne Wojny? 🌑od zawsze oglądałam wszystkie czesci i nie kumalam dlaczego są nie w tej kolejności xd 🌕pierwszy raz w kinie: napisy były nieczytelne, pani poprosiła kogoś z oglądających o CZYTANIE Bawełna organiczna
Antyalergiczne wypełnienie 
#gwiezdnewojny #starwars #geek #robot #amigurumi #handmade #szydełkowanie #rękodzieło #rekodzielo #ręcznierobione #recznarobota #polska #polskadziewczyna #polskichlopak #geek #instageek #photooftheday
 • Czas na Pucia i Bobo. Bohaterowie znanej książki dla dzieci. 🔴140 pln za dwójkę ;)
🔴bawełna organiczna 🔴antyalergiczne wypełnienie
🔴moj własny projekt 
#pucio #bobo #luxury #baby #babyshower #instababy #mojewszystko #crochet #amigurumi #handmade #rękodzieło #rekodzielo #ręcznierobione #szydełkowanie #intadziecko #naprezent #niemowlak #dziecko #dladzieci #wyprawka #kocham #maskotka #ksiazki #ksiazkidladzieci #zabawki #instamateczki
 • Ostatnio miałam przyjemność dziergać w @slowcafeklubokawiarniarodzinna podczas zajęć robotyki dla dzieci.
 Idealne miejsce z pysznymi ciastami. Szczególnie polecam to z czekoladą. #handmade #knitting #rękodzieło #rekodzielo #ręcznierobione #kawiarnia #kawa #Gdynia #slowcafe #cafe #yarn #yarnlove #artwork
 • Chyba czas na kilka par. Zimo...
Alpaka czeka, wzorki też :3 #rozdanie skarpetkowe!!!
Zostaw serduszko, a 20.11.2018 o godzinie 20.00 dowiesz się czy to dla Ciebie bede dziergać skarpetki w wymarzonym kolorze :)) #rękodzieło #rekodzielo #ręcznierobione #polska #skarpetki #prezent #zima #handmade #socks #pink #legs #knitknit #knitting #yarnlove
 • Sarenka namalowana przez @w.lesie 
Od zawsze uwielbiałam leśne motywy. Mam las kilka kroków od domu, przez las można dojechać sobie nad morze....
To takie miejsce w którym chowam swoje słabości, mogę się wybiegać, wykrzyczeć i podziergać. #rekodzielo #rękodzieło #wlesie #rysunek #sarna #ręcznierobione #socks #drawing #las #forest #animal #animals #cudo #beauty
 • Druga skarpetka się kończy. Przepis od babci @gosialiana. Pięta została pokonana. Dzisiaj dzień skarpetkowy. 🌸Wełna z akrylem. 🌸Druty Pony Classic 4 mm (podobno wyprodukowane w Indiach) Nadziergam kilka par do sklepu :3 #rekodzielo #rekodzielo #ręcznierobione #handmade #socks #knitting #knittingaddict #knitted #winter #autumn #naprezent #prezent #pink #sweet #artwork #polska #polskadziewczyna #apple
 • Żulerka (słownik bardzo chciał poprawić na ŻYLETKA). A zatem otoczona drutami grubości różnej, dochodze do końca czapki. #rękodzieło #handmade #knitting #rekodzielo #rękodzieło #ręcznierobione #handmadewithlove #wool #cashmere #kaszmir #czapka #hat #polskadziewczyna #knit #yarn #diy
 • Kto by patrzył na godzinę... #rękodzieło #handmade #night #draw #knitting
 • I ostani różowy wpis na dzisiaj #pinkwednesday_inu 🎀🎀 #pink #lettering #handlettering #handletter #brushpen #handwriting #art #work

OBSERWUJ!

przepisy kulinarne
error: Treść zabezpieczona!