LYSAMOWI.PL

10 RZECZY PRZEZ KTÓRE TWOJE DZIECKO NIE ŚPI.

Sen dziecka to bardzo ważny temat dla każdego rodzica. Jako matka stajesz na głowie by maluch przestał ciurkiem chociaż godzinę. Kupujesz karuzelki, kołyski, śpiewasz, płaczesz, a on ciągle płacze, ciągle nie śpi. Dzisiaj napiszę Ci o rzeczach, które mogą przyczynić się do braku snu u Twojego dziecka.

https:/www.instagram.com/p/BZnwk4DFH29/?taken-by=niekonwencjonalna_blog

Potrząsanie do snu.

Jesteś zmęczona, bierzesz kolejny raz dziecko na ręce nie mając już siły, zaczynasz potrząsać. Nerwowo telepiesz dzieckiem wycierając swoje łzy własnym barkiem. Liczysz na jego sen i swój spokój. To samo robisz wsadzając dziecko w bujaczek uruchamiając wibracje!

Bujaczek to bardzo przydatna rzecz, ale nie trzeba dzieckiem trząść. Idealna będzie funkcja bujania.

„ 1. Gdy osoba znęcająca się potrząsa gwałtownie za kończyny górne lub dolne. Przeważają wtedy zmiany dotyczące układu kostno-stawowego, jak naderwanie lub oderwanie przyczepów ścięgnistych, złamanie kości kończyn długich, uszkodzenie nasad lub przynasad. Zmiany ze strony oun mogą być słabiej wyrażone.

2. Gdy dziecko jest potrząsane gwałtownie za tułów, dominują zmiany w obrębie układu nerwowego spowodowane uszkodzeniem małych i delikatnych żył powierzchni mózgu spływających do zatoki strzałkowej górnej opony twardej. Może to powodować krwawienie podoponowe, podtwardówkowe, jak również do gałki ocznej i siatkówki.”

Źródło: czytelniamedyczna.pl

Takie dziecko nie będzie spało spokojnie. Takie dziecko będzie wolało i spokój.

 

Szumiące zabawki.

Biały szum od kilku lat figuruje jaki. Idealny sposób na uśpienie dziecka. Włączasz zabawkę i za moment podziwiasz śpiącego malucha. Po pewnym czasie okazuje się, że dziecko zrobiło się niespokojne, płaczliwe i spać nie chce.

Kiedy naukowcy zainteresowali się modnym białym szumem okazało się, że większość zabawek ma głośność wynoszącą 65-72 dB (porównywalnie do głośnego odkurzacza i przejeżdżającego pociągu). Dorosły człowiek nie jest w stanie wytrzymać w takim hałasie, a co dopiero dziecko? A przecież każda taka zabawka ląduje obok główki dziecka…

Taka zabawka nie ma nic wspólnego z dźwiękami, które maluch słyszy w brzuchu mamy.

Jeśli posiadasz taką zabawkę, połóż ją jak najdalej od główki dziecka i kontroluj czas!

https:/www.instagram.com/p/BaY3WZXlScY/?taken-by=niekonwencjonalna_blog

Projektory

Małe dziecko nie znosi zbyt dużej ilości bodźców. Projektory dla dzieci bardzo często oprócz samego obrazu, pokazują ruch. Do tego mamy jeszcze mnóstwo melodyjek, które bywają bardzo słabej jakości. Zamiast uspokojonego malucha mamy dziecko rozdrażnione lub trywialnie mówiąc „naćpane”, otumanione (a to nic dobrego dla mózgu).

 

Karuzelki

Prosta karuzelka to idealny prezent dla dziecka, które jak wiadomo od pierwszych dni potrzebuje usypiaczy. Nie, nie potrzebuje. Sam rodzicu uczysz dziecko zasypiania w takich warunkach. Prosta karuzela która skupia wzrok malca i wycisza to jeszcze nic złego. Gorzej, kiedy kręcącym się zabawkom towarzyszą światełka, muzyka i inne bodźce. To zdecydowanie za dużo dla małego dziecka.

https:/www.instagram.com/p/BY8rB06Fpie/?taken-by=niekonwencjonalna_blog

Pianina

Modne, fajne, ale nie do spania. W wielu dziecięcych łóżeczkach rodzic montuje pianinko „w nóżkach”. Podczas zasypiania maluch kopie, kręci się. Pianinko czasami obrywa i…zaczyna się impreza. Dziecko jednocześnie chce spać i bawić – nie ma nic bardziej wkurzającego.

 

Telefon rodzica

Leżysz obok dziecka i klikasz. Czekasz aż maluch zaśnie. Rzeczy przez które twoje dziecko nie śpi to nie tylko zabawki. Telefon swieci, patrzysz w niego jak w obraz – dziecko zamiast spać jest zaciekawione co to takiego. Zajmując się dzieckiem, odłóż telefon.

 

Zabawki w łóżku

Rozdrażniony ten, kto ułożyć się nie może. Wyobraź sobie, że leżysz w łożku, próbujesz zasnąć – nad Twoją głową wisi karuzela, obok leży dźwięczący miś, z drugiej strony wielka poduszka, w nogach pianinko. Łóżko jest od spania, nie od zabawy. Dziecko mając wokół siebie tyle ciekawych rzeczy chciałoby się bawić.

Nie ma na to siły, chciałoby zasnąć, ale zabawki rozpraszają…

https:/www.instagram.com/p/BYtQvX4F8lW/?taken-by=niekonwencjonalna_blog

Ubranka

Rozdrażnione dziecko to dziecko, które nie śpi. Zanim sięgniesz po gruby arsenał sprawdź czy ubranka nie mają sztywnych metek, czy nie są one zbyt duże. Uważaj też na ich obcinanie! Niektóre mają potem naprawdę ostre krawędzie – poradzisz sobie z tym kawałkiem taśmy do naprasowania.

 

Materac

Od dawien dawna każdy niewyspany człowiek pytany jest neurologa o…materac. Dość ważna cześć w sypialni. Materac nie powinien się zapadać, być zbyt twardy ani miękki. Ideałem jest wysokiej jakości materac z pianki. Popularne materace z gryką i kokosem bardzo szybko trwale się odkształcają.

10 rzeczy przez które twoje dziecko nie śpi.

Pielucha

Ostatnio spotkałam się z bardzo wieloma opiniami mówiących o tym, że dziecku w nocy nie zmienia się pampresa. Dlaczego? Bo dziecko się wybudzi… Spanie z mokrą pupą to naprawdę nic przyjemnego.

 

Jak widzisz rzeczy przez które twoje dziecko nie śpi możesz bardzo szybko wyeliminować ze swojego rodzicielskiego życia. Wystarczy pewne rzeczy ograniczyć lub zmienić. Mam nadzieję, że dzisiaj się wyśpicie :).

(Visited 1 192 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!