LYSAMOWI.PL

SERNIK NIE DO SPIERNICZENIA.

Sernik… Ciasto idealne, o ile nie pokusisz się o wrzucenie garści rodzynek. Wtedy niczym Adaś Miauczyński kończysz maniakalnie wybierając. Dzisiaj daję Ci przepis na sukces. To przepis który poskromi męża, ukoi życiowy ból teściowej, sprawi że dzieci zamilkną na kilkanaście minut – sernik nie do spierniczenia.

sernik nie do spierniczenia

 

LISTA ZAKUPÓW:

KILOGRAMOWE WIADRO SERA 
8 JAJEK
SZKLANKA CUKRU PUDRU 
2 BUDYNIE Z PRAWDZIWĄ WANILIĄ
SZCZYPTA SOLI
HERBATNIKI
 
SERNIK NIE DO SPIEPRZENIA
Osiem jajek umieszczasz kolejno w dłoniach, rozbijasz i oddzielasz żółtka od białek. Kiedy juz poczynisz ten wysiłek, włóż do garnka ŻÓŁTKA Z CUKREM PUDREM i miksuj do powstania jednolitej, puszystej masy. 
 
Teraz otwórz wiadro z serem i dodawaj go do masy po łyżce, cały czas miksując. Wszystko ma być gładkie jak skóra dziecka bez alergii i zmian atopowych. Kiedy już to osiągniesz…prawie wygrałaś!
 
SERNIK NIE DO SPIEPRZENIA
 
Przygotuj białka, dodaj szczyptę soli i ubij je na białą, sztywną pianę, którą za chwilę delikatnie dodasz do masy z żółtek i sera. Najlepiej sprawdza się drewniana łyżka – zero amelinium i metali ciężkich!
 
SERNIK NIE DO SPIEPRZENIA
 
Na spodzie blachy ułóż herbatniki. Ja musiałam niektóre przyciąć, ale wyszło całkiem dobrze! 
Teraz delikatnie wyłóż powstałą masę na herbatniki, wyrównaj łyżką i przygotuj piekarnik ustawiając go na 160 stopni Celsjusza.
 
Po włożeniu sernika zwiększ temperaturę do 180 ( nie otwieraj piekarnika w trakcie pieczenia!). Piecz serniczek 50 minut, następnie wyłącz piekarnik, NIE WYJMUJ SERNIKA – daj mu wystygnąć w piekarniku.

 

A teraz spróbuj to spierniczyć…

Sernik nie do spierniczenia jest pyszny, puszysty, ukocha Cię jak Kuczaj na treningu, zrozumie jak psycholog, da rozkosz lepszą od męża i kochanka. Tak, czas byś poszła do sklepu po ser.

 

SERNIK NIE DO SPIEPRZENIA

 
 
(Visited 277 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi. Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

RĘKODZIEŁO

 • Moda na warkocze. Lubicie?
Co macie z warkoczami??? #rękodzieło #rekodzielo #rekodzielo_pl #recznierobione #diy #handmade #knit #wool #white #cashmere #love #Gdynia #handmade
 • Świniorożec. Połączenie inteligentnej świnki i skrzydlatego konia z rogiem. 
Koniecznie musi znaleźć u Ciebie domek, jeśli jesteś Świnką... Świrką ❤️🐽. #rękodzieło #handmade #knitting #recznierobione #chustonoszenie #chustomama #chustoświrki #love #pig #piggy #pink #flowers #amigurumi #crochet #crocheting #diy
 • Lubinie swetry? 
To połączenie wełny i merynosa.
🐑🐑🐑
Wyszedł rozmiar 68/74.
Możesz go mieć za całe 50 zł :).
Mięciutki jak kaczuszka 
#instamateczki #dzieci #recznierobione #rękodzieło #rekodzielo #handmade #diy #fashion #blue #knitting #knit #wool
 • First preorder „CIRCUS CLOWN”.
Let’s give it a try! Pierwszy preorder czas start!!! #goodnight #circus #clown #horror #nicminiewisi #chustonoszenie #chustoświrki #chustomama #slings #babywearing #water #draw #drawing
 • Dzisiaj śnieg poszedł sobie gdzieś, więc przyzywam Elsę!
Co myślicie :)? #rysunki #charity #chustowelove #chustonoszenie #chustomama #chustoświrki #draw #drawing #elsa #olaf #live #baby #winter #frozen #goodmorning
 • Nocne fotografie podłogowe. Kubki z których dobroć popłynie dla córeczki @marlena.czajkowska ❤️. Robić coś dla kogoś to najlepszy energy drink! 
#noc #praca #fotografia #photography #zima #dom #pomagam #rysunki #draw #drawing #night #work #charity
 • Merida w górach @oschaslings 🏔⛰🏔⛰
Miałam chustę na macankach, bardzo fajna :p #intadziecko #chustomama #chustoświrki #chustonoszenie #drawing #chustowelove #babywearing #merida #nicminiewisi #love
 • Vader też nosi. 
Lubicie @starwars ???
U nas każdy film robi furorę. Możecie zamawiać kubeczki! Każdy to 5 cebulionów na leczenie małych okruszków. Drugie pięć dla mnie za to że rysuję i jestem, resztę pochłania drukarnia. 
480ml - 40 pln #intadziecko #chustomama #chustoświrki #chustonoszenie #nicminiewisi #tata #lordvader #starwars #geek #baby #dziecko #tacierzyństwo #daddy #drawing
 • Chustonoszenie w stylu Vaiany!
🌺🌸🌺
Ko gab atu...
A fakapelepele...
Omai fakafanafanaga...
Solo te mae tenei...
🌺🌺🌺 #maoriculture #maori #vaiana #chustomama #chustoświrki #chustonoszenie #intadziecko #ocean #tefiti #love #whale #draw #drawing #rysunek #adventure #nature #babywearing

OBSERWUJ!

przepisy kulinarne
error: Treść zabezpieczona!