LYSAMOWI.PL

DREWNIANY SORTER Z LIDLA – MOTORYKA MAŁA.

Zabawki rozwojowe to hit w każdym domu małego dziecka. Dlaczego? Jakie zabawki wybierać? Które się najbardziej opłacają? Drewniany sorter z Lidla to połączenie kilku zabawek w jednym. Nam bardzo przypadł do gustu, a maluchy bawią się nim codziennie pozwalając mi na kilka łyków ciepłej kawy.

Na początek troszkę informacji technicznych. Drewniany sorter z Lidka jest wykonany z…drewna! Posiada także elementy metalowe i plastikowe. Wymiary samej kostki to 15,5×15,5 cm, a wysokość razem z przewlekanką to 30 cm. Farba dobrej jakości (już kilka razy wycierany, myty płynem). Marka odpowiedzialna za ten zajmowacz dzieci to Play tive Junior.

DREWNIANY SORTER Z LIDLA

Sorter nie jest tak naprawdę tylko sorterem. Każdy bok kostki daje dziecku nieco inną rozrywkę. Mamy zatem:

SORTER z trzema elementami trójkątem, kołem i sześciokątem. Klocki są nieco mniejsze niż w innych sorterach z tego co zauważyłam (kółko ma 4 cm średnicy).

ZYGZAK (nie mam pojęcia jak się to profesjonalnie nazywa) – po zygzaku dziecko musi podciągnąć klocka do góry, potem klocem spada. Ta dam!

KORBKI, TRYBIKI czyli to co dzieci uwielbiają – ruszasz jeden element, chodzą wszystkie. Bardzo fajne, trzy, duże elementy. Dzieciaki regularnie chcą czerwony trybik czerwony w ty samym momencie.

KARUZELA z czterema elementami. My trafiliśmy na małpkę, banany, rybę i robaczka. 

 PRZEPLATANKA metalowa z drewnianymi koralikami koralikami. 

DREWNIANY SORTER Z LIDLA DREWNIANY SORTER Z LIDLA DREWNIANY SORTER Z LIDLA

Wiesz już , że drewniany sorter z Lidla to fajna sprawa, ale skupie się na tym dla czego warto. 

MOTORYKA MAŁA JEST WAŻNA!

Motoryka mała to nic innego jak sprawność dłoni i palców. Niezwykle ważna i jak najbardziej powinno się ją wspierać. Kostka wspiera ją za pomocą każdego boku! 

Dziecko nie rodzi się z takimi umiejętnościami. Muszą być zatem ćwiczone, najlepiej codziennie. Problemy z motoryką małą mogą powodować dalsze zaburzenia ogólnorozwojowe, ruchowe. Swobodny ruch dłoni i palców jest zatem bardzo ważny!

Czy są jakieś wiekowe uwarunkowania? Są. Dziecko w zależności od wieku, powinno posiadać niektóre umiejętności. 

DO 6 MIESIĄCA ŻYCIA – PRZEKŁADANIE PRZEDMIOTY Z RĘKI DO RĘKI I SIĘGANIE PO NIE
OD 6 DO 12 MIESIĄCA – WYJMOWANIE PRZEDMIOTÓW Z OTWORÓW, OBRACANIE PIŁKĄ  W SIADZIE, WKŁADANIE I WRZUCANIE RZECZY DO POJEMNIKA, UDERZENIE PRZEDMIOTAMI O SIEBIE
OD 1 ROKU DO 2 LAT -PCHANIE I CIĄGNIĘCIE PRZEDMIOTÓW, POSŁUGIWANIE SIĘ SZTUĆCAMI, TOCZENIE I RZUCANIE PIŁKI, MANIPULOWANIE PRZEDMIOTAMI
OD 2 DO 3 LAT – PRZENOSZENIE PRZEDMIOTÓW, NIEZRĘCZNE PRÓBY ZAPINANIA GUZIKA, SUWAKA (SAMOOBSŁUGA NA POZIOMIE 1 :P)
OD 3 DO 4 LAT – SPRAWNE KORZYSTANIE Z NARZĘDZI
OD 4 DO 5 LAT – SPRAWNE ŁAPANIE I RZUCANIE

DREWNIANY SORTER Z LIDLA

CZEGO UCZY SAM SORTER?

Sorter z Lidla, jak każdy inny sorter uczy…sortowania czyli grupowania przedmiotów. Dziecko dopasowuje element do otworu (niektóre sortery “wymagają” dopasowania kolorystycznego). Warto zwrócić uwagę na wiek dziecka i to, czy elementy nie są zbyt skomplikowane lub małe. Dla najmłodszych będą to proste figury geometryczne, a dla starszaków zwierzątka. Dla trzylatków bez problemu znajdziesz sorter z puzzlami, skomplikowanymi kształtami o różnych wielkościach.

DREWNIANY SORTER Z LIDLA

Drewniany sorter z Lidla to idealny prezent dla malucha w wieku 6 miesięcy – 3 lata. Sortery na pewno jeszcze kilka razy się u nas pojawią i z przyjemnością je pokażę. Nasz lidlowski ma kilka miesięcy i prócz wytartych od rzucania klocków, nie zniszczył się wcale. 

ĆWICZ MOTORYKĘ MAŁĄ I TY, A JAK…O TYM NIEDŁUGO ;)

DREWNIANY SORTER Z LIDLA 9

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

(Visited 392 times, 1 visits today)

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!