LYSAMOWI.PL

W JAKICH CHUSTACH NOSIĆ LATEM? 10% RABATU W SENSIMO SLINGS!

Noszenie w chuście latem wymaga specjalnego przygotowania. Dziecko waży swoje, Ty musisz coś na siebie włożyć, a trzymając na sobie mały grzejnik można się ugotować. W czym zatem nosić? Na jakie chusty postawić w upały? Podzielę się z Tobą moimi spostrzeżeniami :).

 

A może coś pomiędzy nami?

Wielokrotnie doradzano mi pieluszki bambusowe czy inne wkładki, które miały wylądować między mną a dzieckiem. Efekt był taki, że nerwowo wrzucałam dziecko na plecy kilka razy, by kawałek pieluszki nie uciekł. Z własnego doświadczenia nie polecam, chyba że masz super spryt i dasz sobie z tym radę. Osobiście preferuję lniany, wiskozowy czy bawełniany ciuch i do przodu.

 

A co z chustami?

Bawełna 100% nie sprawdza się u mnie w upalne dni. Gotuje się, jest mi niekomfortowo, mam mokre plecy, dziecko też jest mokre. Postawiłam zatem na domieszki, które ratują mnie w upalne dni. 

  • len
  • wiskoza bambusowa
  • merynos
  • bambus 
  • jedwab
  • tencel

 

W tym wszystkim najbardziej komicznie wygląda merynos, gdyż większości kojarzy się z czymś zimowym. Otóż merynos doskonale przyjmuje, jak i oddaje ciepło. Nie bój się go! Moje dwie turbo szmaty z Lenny Lamb i Sensimo Slings są grube, nośne i mają wełnę w składzie. Kocham je! Nosiłam przy ponad 30 stopniach Celsjusza. Niebo!

A cóż ja mam  w tym swoim stosie…

Woven Bliss LADY BIRD ARCOBALENO NERO (cotton 50%, japanese silk 20%, viscose 15%, wool 15%)

 

Aumai Slings I/O – Input/Output (cotton 52%, cotton 25%, merino 16%, cashmere 7%)

 

Lenny Lamb Pryzmat (73% merino, 27% cotton)

 

Sensimo Slings Doggy Joy  (cotton 70%, merino 30%)

 

w czym nosić latem

Natibaby Purple Nebula (cotton 73%, wool 20%, 7% poliester)

 

Lenny Lamb Tylko cisza/Królowa nocy (cotton 65%, 35% linen)

 

w czym nosić latem

Pabelle Slings Llama Creamrose (cotton 73%, tsumugi silk 27%)

 

Sensimo Slings Stamphearts (60% linen, 40% viscose bamboo)

 

A Ty masz swój letni stos? W czym lubisz nosić? Chustoświrstwo to piękna przygoda, każda pogoda odkrywa przede mną nowe chusty i domieszki, nie żeby to była wymówka dla kolejnej chusty oczywiście…

Wiem jak lubisz zapach nowej chusty, moment w którym czekasz na kuriera. Dlatego…MAM ZNIŻKĘ

 

SENSIMO SLINGS DAJE WAM 10% RABATU NA HASŁO

ŁYSAMÓWI

SENSIMOSLINGS.PL

*KOD WAŻNY DO KOŃCA SIERPNIA

 

Chusty to nie tylko noszenie, chustowe marki, ale też tkaczki. Dwie z nich pozwoliły mi pokazać Ci swoje prace w letnim składzie.

Slavic Wraps czyli Małgorzata Kiełkucka ze swoim krosnem. Chusty Małgosi są charakterystyczne, piękne i wyjątkowe. W tkaniu używa różnych wątków, między innymi lnianych.  Na swojej stronie Małgosia ma obecnie promocje na nosidła – TUTAJ.

 

Liana Pracownia Rękodzieła. Kolejne magiczne chusty, które lubię oglądać i na które mnie jeszcze nie stać (ale planuje zwrot akcji :P). Małgorzata Liana to autorka tych dzieł sztuki. Pamiętam jak składała krosno… Dzisiaj tworzy cuda. Na jej krośnie gości cottolin, bawełna, biobawełna, quetzal, merino, tencel, bambus, konopie,  tussah i wiele innych wątków. Na pierwszym zdjęciu Malinowa królowa (bawełna, russah, tencel), na drugim Wody spokojne (bawełna, merino, bambus, konopie, tussah).

 

Uwielbiam chustonoszenie! Odczarowuje Ci zatem lato. Wiesz już czego możesz spróbować, ja sama mogę dać coś pomacać po szmacianej znajomości. Życzę udanego noszenia w każdą pogodę i…pamiętaj o rabacie w sensimoslins.pl ;)

 

SENSIMO SLINGS DAJE WAM 10% RABATU NA HASŁO

ŁYSAMÓWI

SENSIMOSLINGS.PL

*KOD WAŻNY DO KOŃCA SIERPNIA

 

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

(Visited 301 times, 1 visits today)

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!