LYSAMOWI.PL

RĘKODZIEŁO DLA DZIECI – POMYŚL ZANIM ZROBISZ.

Rękodzieło to coś fantastycznego, ale i często niebezpiecznego. Dlaczego? Na produktach nie znajdziemy informacji o palności produktów czy ich właściwościach fizycznych i mechanicznych. Nie wiemy co to za materiał, jakiej obróbce został poddany i czy nie zaszkodzi maluchowi, który włoży go do buzi. Możemy być prawie pewni, że została wykonana ręcznie, w poszanowaniu praw człowieka i dzieci. Tylko czy na pewno? To już zależy…od ceny. Kupując coś za 5 PLN wiedz, że traktujesz rękodzielnika jak przysłowiowego Chińczyka.

Każda zabawka może być niebezpieczna, niezależnie od tego jak będzie piękna. Błędy jakich codziennie dopatruje się na wielu grupach to:

  • Zbyt długie sznurki, tasiemki, będące realnym zagrożeniem dla malucha.
  • Klejenie tanimi produktami, które również mogą poważnie zaszkodzić.
  • Używanie tanich tkanin, których obróbka jest nieznana.
  • Używanie zbyt dużej ilości wypełnień w niemowlęcych produktach.
  • Niestosowanie się do norm bezpieczeństwa w przypadku tekstyliów i zabawek.

Niby nic, a jednak… Taki produkt może spowodować zatrucie, a więc i śmierć. Może być powodem uduszenia, utraty wzroku, uszkodzenia układu nerwowego. Często rękodzielnik certyfikatów nie sprawdza – tanio kupię, drogo sprzedam…przecież wygląda identycznie, jak to certyfikowane…

Oeko-Tex Standard 100 pozwoli wam dokładnie sprawdzić, jakie tkaniny są wolne od metali oraz substancji szkodliwych.

Jeśli zależy Ci na oferowaniu bezpiecznych produktów, powinieneś zapoznać się z badaniami i restrykcjami:

Wszystkie normy są do znalezienia i przeczytania tylko…czy zależy nam na bezpieczeństwie, czy na sprzedaży? Czy weźmiemy na siebie odpowiedzialność jeśli dziecko się udusi bądź zatruje? Losowo zapytałam kilkadziesiąt rękodzielniczek szyjących o normy – tylko dwie wiedziały i stosowały.

Dziwne więc, że rodzic woli wybrać sklep? Co oferujemy prócz ładnej rzeczy? Ryzyko?

Tak…norma kosztuje. A ile warte jest zdrowie i życie dziecka? Stać Cię na płacenie odszkodowania wszystkim dzieciom, którym oferujesz niebezpieczny, niesprawdzony, niezgodny z normami produkt?

Powstaje zatem program poleceń WSZYSTKO W NORMIE – będę promować tu rękodzielników, którzy oferują bezpieczne produkty dla dzieci z dokładnym opisem tego co, z czego i jak.

rmb

(Visited 1 279 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!