LYSAMOWI.PL

Obiad w 15 minut? Jak najbardziej realne, o ile lubisz kurzy cyc i dobrze czujesz się w dziecięcych czipsach. Przepis jest banalnie prosty -0 kurczak na szybko. PRZYGOTUJMY:

  • 4 łyżki oleju
  • 500 gram piersi z kurczaka
  • po 2 łyżki: oregano, pieprzu, słodkiej papryki, carry
  • 100 gram majonezu
  • 80 gram startego żółtego sera
  • 100 gram zmiażdżonych chrupek kukurydzianych

KURCZAK NA SZYBKO

Olej mieszamy z przyprawami i nacieramy kuraka. Zrezygnowałam z carry (“bo tak” :D) – nie lubię. Osoby lubiące chwalą wersję “z”.

IMG_6550

W drugiej miseczce mieszamy ser, majonez skruszone chrupki. Aby nie uwalić całej kuchni kukurydzianymi wiórami, wsadzamy chrupki do torebki, zawiązujemy i…ściskamy. Jeśli macie HNB możecie wykorzystać do tego dziecko :P. Rozwiązujemy i wsypujemy.

 

KURCZAK NA SZYBKO

Jak widać chrupki są, nic się z nimi nie stało, prócz lekkiej zmiany formy :D.

IMG_6555

Masę kładziemy na kurczaka. Nie zjedzmy jej w trakcie, bo nie zostanie do dania :D (niestety popełniłam ten błąd).

IMG_6556

Wyszło? Wyszło… Kurczak był miękki, aromatyczny, smaczny. Przepis nieco przerobiony – Piotr Murawski proponuje oryginalną wersję :). Znajdziecie ją TUTAJ.

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

(Visited 418 times, 1 visits today)

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

error: Treść zabezpieczona!