LYSAMOWI.PL

NOSZENIE W NOSIDLE – CZY FAKTYCZNIE MOŻNA DOPIERO KIEDY DZIECKO SIEDZI?

Kupujesz nosidło, wrzucasz na grupę dla świadomych mam i słyszysz TYLKO CHUSTA! GDZIE TAKIE MALEŃSTWO DO NOSIDŁA! OSZALAŁAŚ? Standard który obserwuję na wielu grupach, który nieco mnie przeraża, albowiem…nie ma uniwersalnej odpowiedzi dla wszystkich rodziców i dzieci. Zwyczajnie…nie ma.

NOSZENIE W NOSIDLE - CZY FAKTYCZNIE MOŻNA DOPIERO KIEDY DZIECKO SIEDZI?

WSZYSTKO ZALEŻY OD…CIEBIE, DZIECKA, PARTNERA, WASZYCH POTRZEB.

NOSZENIE W NOSIDLE - CZY FAKTYCZNIE MOŻNA DOPIERO KIEDY DZIECKO SIEDZI?

Nie każda mama musi chcieć motać kilka metrów materiału, nie każda chcąca sobie z tym radzi. Według mnie o wiele lepiej dobrać jak najlepsze nosidło, niż popaść w depresję leżąc z chustą na podłodze we łzach.

O wiele lepsze jest dobrze dobrane nosidło, niż nieprawidłowo zamotana chusta. Pamiętaj jednak, że nosidła są różne, dzieci układają się różnie, mogą mieć problemy z napięciem mięśniowym, a zatem każde dziecko może czuć się dobrze w zupełnie innym nosidle.

NOSZENIE W NOSIDLE - CZY FAKTYCZNIE MOŻNA DOPIERO KIEDY DZIECKO SIEDZI?

Na co warto zwrócić uwagę? Wybierz nosidło, a nie wisiadło. Dziecko nie może wisieć na kroczu jak w tych wszystkich amerykańskich serialach, to dobre do łóżka dla rodziców jak chcą się pobawić w tarzana :P.

 • szeroki panel najlepiej z możliwością jego regulacji (tak by materiał sięgał od kolanka do kolanka dziecka)
 • regulowane ramiona (jak w dobrym plecaku ;))
 • dobrze wypchane pasy naramienne
 • certyfikowana, bezpieczna klamra
 • szeroki pas biodrowy który pozwoli na komfortowe noszenie
 • panel posiadający regulację wysokości
 • dopinany kapturek

Nosidła możesz dostać w kilku wersjach – w dwóch rozmiarach baby i toddler oraz takie, które rosną razem z dzieckiem i służą od początku do końca noszenia.

NOSZENIE W NOSIDLE - CZY FAKTYCZNIE MOŻNA DOPIERO KIEDY DZIECKO SIEDZI?

NOSIDŁOWE FAQ.

Czy w nosidle można nosić każde dziecko?   Nie. Nie można powiedzieć, że każde dziecko będzie tak samo pracować w nosidle, tak samo się układać. W związku z czym NIE, nie każde dziecko można nosić w nosidle.

Kto pomoże mi wybrać odpowiednie nosidło? Doradca noszenia. Nie pani w sklepie której zależy na wciśnięciu Ci czegokolwiek. Doradca sprawdzi jak się macie w różnych, jak Wam wygodnie i niewygodnie, czego potrzebujecie i jak układa się dziecko.

Czy każdy rodzic może nosić w nosidle? Nie. Rodzice nie zawsze są super zdrowi, nie zawsze w nosidle im wygodnie. Rodzic cierpiący na schorzenia związane z kręgosłupem, powinien omówić noszenie ze swoim lekarzem. Nosidła dają olbrzymią możliwość regulacji. Zarówno mała mama, jak i duży tata się w nie zapną :).

Czy pranie nosidła jest kłopotliwe? Pytanie z gatunku “zależy z czego jest nosidło”. Jeśli uszyte jest z wełnianej chusty, pranie będzie bardziej wymagające. Zwykłe, bawełniane nosidła wystarczy wrzucić do pralki i skarpetkami zabezpieczyć klamry :).

Czy wcześniaki można nosić w nosidle? Osobiście nie znam nosidła, którego panel da się skrócić i zwęzić tak by wcześniak był ułożony dobrze. Bezpieczniej konsultować noszenie wcześniaka z doradcą i lekarzem.

Czy zakładanie nosidła jest skomplikowane? Zależy od Twoich chęci, umiejętności i dziecka. Czasami włożenie dziecka to sekunda, a czasami trzeba dziecko przekupić parówką :P.

Znasz jakieś firmy które mają męskie wzory nosideł? Pewnie! Lenny Lamb, Sensimo Baby, Fidella i masa innych marek mają w swojej ofercie nosidła w bardzo, bardzo różne wzory i kolory.

Szybciej motasz w chustę czy zapinasz w nosidło? Zdecydowanie motam, jeśli mowa o mnie. Nosidło muszę wyregulować w zależności od tego co na sobie mam, co ma dziecko, czasami mnie to męczy, ale z reguły czas uwięzienia dziecka jest taki sam.

NOSZENIE W NOSIDLE - CZY FAKTYCZNIE MOŻNA DOPIERO KIEDY DZIECKO SIEDZI?

Nie demonizuję nosideł, jestem za świadomym, zdrowym noszeniem z wiedzą i przyjemnością własną. Stawiam na pierwszym miejscu swój komfort i komfort dziecka. Pamiętaj, że to Tobie ma być wygodnie, ale tym samym dziecku nie można szkodzić. Ważne by nosidło było ergonomiczne, a dziecko nie wisiało  w nim bezwładnie. 

Na zdjęciu możecie podziwiać cudowne nosidło marki Sensimo Slings z chusty Ladybirds.

NOSZENIE W NOSIDLE - CZY FAKTYCZNIE MOŻNA DOPIERO KIEDY DZIECKO SIEDZI?

 

(Visited 82 times, 1 visits today)

ŁYSA

Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi. Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

More Posts - Website - Twitter - Facebook - Pinterest

O MNIE


Łysa - dlaczego tak? Bo szkolnie, bez maski, lansu, sztucznych tworów. To moja ksywa ze szkoły, kiedy jeszcze świat nie był popsuty dorosłymi.

Łysa ma siłę, jest kreatywna, wierzy w ludzi, szydełkuje i beztrosko buja się na trzepaku. Nosi w chuście dzieci swoje i napotkane, pożera parówki i nie boi się wyzwań.

RĘKODZIEŁO

 • Kominiarka idealna na nocne wyprawy ☢️☢️☢️ #moda #modameska #handmade #zima #rekodzielo #ręcznierobione #diy #winter #cold #norwegian #norway #wool #handmade #hat
 • Kolejny Wiesław. Dzisiaj za ścianą słyszałam Grosza daj w wersji disco polo :p. #wiedzmin #gerard #netflix #serial #piatek #geek #nerd #witcher #film #amigurumi #handmade #polskichlopak #yarnaddict
 • A kto to??? #starwars #baby #geek #nerd #gynia #amigurumi #crocheting #ball #atwork #work #dzieci #dziecko #zabawki #toys #druciara
 • Napisała do mnie pewna mama..
Jej córka uwielbia stwotka z aplikacji i czy da się go wydziergać. Jasne! #zabawkidladzieci #dzieci #instadziecko #stworek #amigurumi #crocheting #eye #cute #sweet #handmade #gdynia #work #eco #crochet
 • Siostra Pucia mówi Wam dzień dobry. Jeszcze raz pokecam wszystkie puciowe książeczki ☺️🥰😋😋 #dziendobry #pucio #teampucio #dzieci #bajki #instadziecko #instamateczki #recznierobione #recznarobota #handmade #amigurumi #sweet #babygirl #dziewczyna #ksiazka #crocheting
 • Dzień dobry!!!
Kawa, kwiaty i widok na sznurki.
A wy jak zaczynacie dzień? #macrame #boho #bohostyle #hippie #hippiestyle #wnetrza #homedecor #bohemianstyle #handmade #polskadziewczyna #gdynia #knitknit #diy #kwiaty #dom #urzadzamymieszkanie #plants #recznierobione #recznarobota #dziendobry #goodmorning
 • Piekna boho oprawa na doniczke. 35 pln i zawisnie u Ciebie :))) #macrame #boho #bohostyle #hippie #hippiestyle #wnetrza #homedecor #bohemianstyle #handmade #polskadziewczyna #gdynia #knitknit #diy #kwiaty #dom #urzadzamymieszkanie #plants #recznierobione #recznarobota
 • A kto zna Pucia??? Książki to rewelacja!!!
Koszt maskotki do konca lutego to 65 pln :))) Jednego do logopedycznej pracy z dziećmi używa @logomelon A książki polecam wszystkie🥰 #pucio #czytamydzieciom #dzikiedzieci #dzieci #teampucio #dladzieci#handmade #rekodzielo #zdrowezabawki
 • A kiedy nie można niczego, to człowiek plącze sznurki...
Makrama z bawełnianego sznurka @yarnart_official #macrame #boho #bohostyle #hippie #hippiestyle #wnetrza #homedecor #bohemianstyle #handmade #polskadziewczyna #gdynia #knitknit #diy #recznierobione #recznarobota

OBSERWUJ!

error: Treść zabezpieczona!